Home » Genel » Asansör sektörü CNR Avrasya Asansör Fuarı’na hazırlanıyor

Asansör sektörü CNR Avrasya Asansör Fuarı’na hazırlanıyor

Asansör, Yürüyen Merdiven Sanayi ve Teknolojileri Fuarı (Avrasya Asansör Fuarı), 20-23 Mart 2019 tarihleri arasında, CNR EXPO Yeşilköy’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Dünyanın sektör bazında en önemli fuarlarından biri olan Avrasya Asansör Fuarı 25 bin metrekarelik sergi alanında düzenlenecek.

CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından düzenlenecek fuarda, sektörün önde gelen 250 markası en yeni ürünlerini sergilenecek. Asansör kabininden otomatik kapı sistemlerine, elektronik aksamlardan güvenlik sistemlerine ve aksesuarlarına kadar birçok ürünün görücüye çıkarılacağı fuarda, asansörlerde periyodik bakım ve uygulamalar gibi konularda çeşitli seminerler de düzenlenecek.

Aralarında Almanya, İngiltere, Irak, Malezya, Kosova, Arnavutluk, S. Arabistan, Lübnan, Rusya, Çekya, Makedonya, Bulgaristan, Romanya, Etiyopya, Katar, Yunanistan, İspanya, Bulgaristan, Brezilya, Meksika, İran, Mısır, Cezayir, Fas, Ukrayna, Gürcistan, Pakistan’ın da bulunduğu 51 ülkeden gelecek alım heyetleri katılımcı firmalarla görüşmeler yaparak yeni iş bağlantıları kuracak.

 

Üretici ve tedarikçiler bir araya gelecek

Asansör sektörünün yeni tasarım ve hizmetlerinin sergileneceği, katılımcı ve sektör alıcılarının iş bağlantılarını artıran CNR Avrasya Asansör Fuarı; katılımcı firmalara sağladığı geniş network imkanı ile kapılarını 2019’da daha güçlü açmaya hazırlanıyor.

Uluslararası olan Avrasya Asansör Fuarı; asansör sanayisinin rekabet ve marka gücünü göstereceği bir platform olarak öne çıkıyor. Fuar, sunduğu işbirliği fırsatlarıyla katılımcı firmaların ihracat hedeflerine ulaşmasına büyük katkılar sağlıyor. Türkiye’nin asansör alanında üretim ve tedarik üssü olmasını da sağlayan fuar, asansör ve yürüyen merdiven sanayinde ürün ve hizmet sağlayan firmalar arasındaki iş birliğini de güçlendiriyor.

Özellikle son dönemde teknolojiye ayak uydurarak üretim kalitesine artıran Türk asansör sanayi, asansör üretimi ve yürüyen merdiven pazarının yurt dışına açılmasına oldukça önem veriyor. Türkiye’deki ihracat yapan sektörlerin içerisinde önemli yere sahip olan asansör sanayi, ulaşmak istedikleri ihracat oranlarına ise Uluslararası Avrasya Asansör Fuarı ulaşmayı hedefliyor.

Türk fuarcılık sektörünün en büyük yatırımı CNR Avrasya Asansör için çalışıyor

2017 yılında, Türk fuarcılık sektörünün en büyük yatırımı olan BIA’yı (Business Intelligence Agency) hayata geçiren CNR Holding, bu yatırım ile fuarların yabancı alıcı rakamını daha da artırmayı hedefliyor. Bu sayede, 2018’de düzenlediği fuarların yabancı alıcı rakamlarında % 50’lik bir artış yakaladı. Uluslararası İş Geliştirme Departmanı’nın da desteği ile hayata geçirdiği ve toplam 11 milyon dolarlık bir yatırım yapılan Global Pazar İstihbarat Sistemi ile dünyanın dört bir yanından sektör alıcıları CNR Avrasya Asansör Fuarı’na davet edildi. Fuarda, bu alıcıların ihtiyaçları doğrultusunda Türk firmaları ile buluşmasını sağlanacak. Bu sistem sayesinde fuara getirilecek olan sektör alıcıları katılımcı firmalarla birebir iş görüşmesi gerçekleştirecek.

CNR Holding’in alanlarında uzman ve çok sayıda yabancı dile hakim 240 profesyonel çalışanı, yabancı alıcılarla iletişime geçerken, özellikle farklı ülkelerden asansör alımı yapan ve daha önce Türkiye pazarına girmemiş alıcılara ulaştı. BIA (Business Intelligence Agency) sisteminin katkısıyla CNR Avrasya Asansör Fuarı’nı,yerli ve yabancı 35 bin sektör alıcısının ziyaret etmesi hedeflendi.

 

Fuarı Ticaret Bakanlığı da destekliyor

Dünya asansör sektörünün en büyük iki fuarından biri olan CNR Avrasya Asansör Fuarı’nda, Türk asansör sektörü için şimdiye kadar düzenlenen en kapsamlı “Alım Heyetleri B2B Eşleştirme Programı”’ları düzenlenecek. Bu organizasyonlardan ilki CNR Holding tarafından hayata geçirilecek. CNR Holding Hosted Buyer programları çerçevesinde, yüksek alım gücüne sahip çok sayıda yabancı firma temsilcisi katılımcı firmalarla birebir iş görüşmesi gerçekleştirecek.

Diğer alım heyeti organizasyonu ise Ticaret Bakanlığı desteği ile düzenlenecek. Fuarın ticari kapasitesini oldukça yukarılara taşıyacak olan alım heyeti desteklerinden sadece fuar katılımcıları faydalanabilecek.

Fuar ziyaretçileri Türk Hava Yolları ile indirimli uçacak

Sektörün Türkiye’deki en büyük fuarı olan Avrasya Asansör Fuarı’nın  “Resmi Hava Yolu” şirketi ise Türk Hava Yolları oldu. Fuar ziyaretçileri, CNR Holding ve Türk Hava Yolları arasında yapılan anlaşma ile fuara % 20 indirimli seyahat edebilecek. Ziyaretçiler, indirimli rezervasyon ve biletleme işlemlerini, Turkish Conventions üzerinden, Delege Segmesini tıklayıp, “012TKM19” etkinlik kodunu girerek elde edebilecekler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

Check Also

Koronavirüs Salgını Yeni Tedbirler

Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığı yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. 2020 yılı içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının yayılımında/bulaşında son dönemlerde tüm ülkelerde artış yaşandığı görülmektedir. Özellikle Avrupa kıtasında bulunan ülkelerde salgının seyrinde çok ciddi yükseliş olduğu ve salgınla mücadele kapsamında birçok yeni tedbir kararları alınarak uygulamaya geçildiği izlenmektedir. Ülkemizde de içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının ...