Anasayfa » Haberler ve Duyurular » FARKINDALIK SEMİNERLERİNİN 7.Sİ ADANA’DA GERÇEKLEŞTİ
Seminer sonrası toplu fotoğraf

FARKINDALIK SEMİNERLERİNİN 7.Sİ ADANA’DA GERÇEKLEŞTİ

FARKINDALIK SEMİNERLERİNİN 7. Sİ ADANA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Türkiye genelinde 7 coğrafi bölgeyi kapsayacak şekilde Ankara, İstanbul, Manisa, Gaziantep, Malatya, Samsun ve Adana, illerinde yapılması planlanan “Asansör mevzuatı uygulamalarına ilişkin kamu otoritelerinin farkındalığının artırılması” seminerlerinin sonuncusu Adana’da yapıldı.

3 Aralık 2014 tarihinde Adana Hiltonsa Oteli’nde gerçekleştirilen, organizasyonunu Tüm Asansör Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TASİAD) üstlendiği seminere çok sayıda kamu, özel sektör temsilcisi katıldı.

Açılış konuşmalarını Adana Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi ÖZDOĞAN, Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf ATİK, Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (AYSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sefa TARGIT, Tüm Asansör Sanayici ve İşadamları Derneği (TASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Levent AKDEMİR, Sanayi Genel Müdürlüğü Sektörler Daire Başkanı Zühtü BAKIR, Adana Vali Yardımcısı Azmi YEŞİL yaptı.

Asansör Sanayicileri Federasyonu Başkanı (ASFED) Yusuf Atik ise son yaşananlar dolayısı ile asansör sektöründe ithalatın ihracatın önüne geçtiğinin üzerinde durarak, fiyatta değil, kalitede yarışılmasını istedi.

Tüm Asansör Sanayici ve İşadamları Derneği (TASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Levent AKDEMİR, sektörün iki önemli sorununa dikkat çekerek bunların Uzakdoğu ülkelerinden gümrüksüz getirilen paket asansörler ve merdivenaltı diye tabir edilen firmalar olduğunu söyledi.

 

Sanayi Genel Müdürlüğü Sektörler Daire Başkanı, Zühtü Bakır, “Mevcut asansörlerin güvenliklerini iyileştirici düzenlemeleri hazırladığımız yönetmelikle hayata geçiriyoruz. 2015’ten itibaren 6 yılda 200 bin asansörü bugünkü güvenlik seviyesine çıkarmayı öngörüyoruz. Özellikle bir yıl içinde bütün asansörler kayar kapılı; duvara bakmadan kabin içerisinde çıkılacak şekilde güvenli hale getirilecek. Böylece duvara bakarak çıkma olayı tarihe karışacak.” dedi. Bakır, bu çalışma ile ülke ekonomisine 1 milyar dolarlık bir girdi sağlanacağını ifade etti.

Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil de ülkede en güzel kanun ve mevzuatların yapıldığını ancak bunların uygulanmasında sınıfta kalındığının altını çizdi.

Daha sonra “Asansör Yönetmeliği Uygulamaları ve Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği Uygulamaları” hakkında Sanayi Genel Müdürlüğünden İlyas Menderes BÜYÜKLÜ tarafından sunum gerçekleştirildi.

Öğleden sonraki bölümde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından Uzman Yardımcısı Seda Şentürk ÜNAL “Erişebilirlik” hakkında, TASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Betül YILMAZ “Sektör Gözü ile Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu sunumlarını yaptılar.

Sanayi Genel Müdürlüğü Sektörler Daire Başkanı Zühtü BAKIR başkanlığında tüm katılımcıların dahil olduğu panelle sona erdi.

Bu bölümde bölgenin çeşitli illerinden gelen resmi kurum temsilcileri ve sektörün diğer paydaşlarının sordukları sorulara ilgililerce cevaplar verildi ve güncel konular görüşüldü.

ASANSÖR DAİRE BAŞKANI SN. ZÜHTÜ BAKIR ASANSÖR VE TELEFERİK ŞUBESİ MÜH.MENDERES BÜYÜKLÜ BAŞKAN YARD.SN. HİKMET GÜNAR PANELDE SEKTÖRLE İLGİLİ KONUŞMASINI YAPARKEN. DERNEK BAŞKANIMIZ SEMİNERDEN GENEL BİR GÖRÜNTÜ SEMİNERİN PANEL BÖLÜMÜNDEN SN. SEDA ŞENTÜRK ÜNAL SN. SEFA TARGIT TASİAD YÖN.KUR. SN. BETÜL YILMAZ

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

Check Also

GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİMİZİ 5 HAZİRAN’DA GERÇEKLEŞTİRDİK.

Derneğimiz Geleneksel İftar Yemeğini 5 Haziran Salı Günü Büyük Bir Coşku ve Heyecanla, Değerli Katılımlarınız ve Destekleriniz İle Cemile Sultan Korusu Kırtepe Mevkinde Gerçekleşmiştir. Geleneksel İftar Yemeğimize Katılımları İle Bizleri Onurlandıran Tüm Davetlilerimize ve Değerli Destekçilerimize Şükranlarımızı Sunuyoruz. Premium WordPress Themes DownloadDownload WordPress Themes FreeDownload Best WordPress Themes Free DownloadPremium WordPress Themes DownloadZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=download xiomi firmwareDownload WordPress Themesudemy paid course free download