Anasayfa » Tasiad Tarihçesi

Tasiad Tarihçesi

Derneğimiz, 1988 yılında Seyit Ali YAZGAN, Ethem CULUM, Fahri TUNALI, Bekir PAŞAYİĞİT, Dursun GENÇ, Hamdi ERGÜN ve Rahman VATANSEVER öncülüğünde Tüm Asansörcüler Derneği (TAD) adı altında kurulmuş ve daha sonra ismi Tüm Asansör Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD) olarak değiştirilmiştir. Kuruluşunda 50 üye ile faaliyete geçen derneğin şu anki üye sayısı 96dır.

Derneğimiz Marmara Bölgesi ve diğer bölgelerde asansör sanayicileri ile her türlü mesleki,maddi ve manevi yardım sağlamak, birbirlerine,üçüncü şahıslara,kurum ve kuruluşlara kanunlar çercevesinde yardımcı olmak gibi amaçlar üzerine kurulmuştur.TASİAD yaptığı toplantılar eğitim çalışmaları ve etkinliklerle 26 yıldır asansör sektörüne hizmet eden önemli ve güçlü bir dernektir. Diğer derneklrimize de öncülük etmektedir.

Üyelerimiz arasında iletişimi ve bilgi paylaşımını arttırmak, üyelerimizi sektörel yenilikler hakkında bilgili kılmak, araştırma ve geliştirmeyi desteklemek için çalışıyoruz. Dernek olarak önceliğimiz; üretimi ve montajı doğru, bakımları zamanında ve standartlara uygun yapılmış asansörlerin yapımı ve kullanımını sağlamaktır.