Anasayfa » Haberler ve Duyurular » AVRASYA ASANSÖR FUARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

AVRASYA ASANSÖR FUARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

 

AVRASYA ASANSÖR FUARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında CNR EXPO’da gerçekleştirilen “Avrasya Asansör – Asansör, Yürüyen Merdiven Sanayi ve Teknolojileri Fuarı” yapılan bir toplantıyla değerlendirildi.

Tüm Asansör Sanayici ve İşadamları Derneği (TASİAD) tarafından fuara katılan firma temsilcilerinin davet edildiği yemekli toplantı 31 Ekim 2014 tarihinde İstanbul Bostancı The Greenpark Hotel’de yapıldı.

Avrasya Asansör Fuarı’nda yaşananları ve bir sonraki fuarın daha başarılı olması için neler yapılması gerektiğini konuşmak, katılımcıların kendi açılarından fuar değerlendirmelerini dinlemek amacıyla düzenlenen toplantıya firma temsilcileri, TASİAD yönetimi ve fuarı düzenleyen firmanın genel müdürü ve yardımcıları katıldı.

TASİAD Başkanı Levent Akdemir yaptığı açılış konuşmasında, fuarın yapılmayacağı yönünde dedikodular, katılımcılara baskılar, kulisler yapıldığını belirterek, son güne kadar etik dışı davranışlara maruz kaldıklarını ve sektöre zarar vermemek adına bunlara göğüs gerdiklerini belirtti.

Levent Akdemir şunları söyledi:

Zor olan ilkini yapmaktı. Sektör başarıyla bunu gerçekleştirdi. Bu fuar gelecek fuarların daha iyi olacağını göstermiştir. Firmaların standlarını hep dolu gördüm. Eşantiyon katılımcısından çok asansörcü vardı. Fuar gerek ziyaretçiler gerekse katılımcılar açısından ulaşımı daha kolay olan bir yerde yapıldı.Hem stand kirası hem de diğer maliyetler bakımından daha ucuza mal oldu.”

Dernek başkanının ardından söz alan firma yetkilileri fuarı hem firmaları hem de sektör açısından değerlendirdiler. Organizasyonda rastladıkları aksaklıkları ve gelecek fuarın daha başarılı olması için neler yapılması gerektiğine ilişkin düşüncelerini açıkladılar.

Yetkililer, fuarın firmaları açısından olumlu geçtiği görüşünü dile getirerek bir sonraki fuarın hem davetli hem de katılımcı sayısını artırmak için önerilerde bulundular.

Bir fuar komitesi oluşturulması önerisi kabul edilerek hemen orada bulunanlardan katılmak isteyenler komiteye yazıldı. Komitenin genişletilmesi ve neler yapacağını görüşmesi için toplanması kararlaştırıldı.

TASİAD fuar düzenleme komitesinde bulunan yönetim kurulu üyeleri Betül YILMAZ, Ertan KOŞAR ve Hikmet GÜNAR toplantıda hazır bulunarak eleştirilere cevap verdiler ve önerileri dikkatle dinlediler.

TASİAD Yönetim Kurulu ve Fuar Düzenleme Komitesi üyesi olan Betül Yılmaz yaptığı konuşmada, fuarla ilgili eleştiri ve önerilerin takipçisi olacaklarını söyledi.

Fuarı düzenleyen CNR yetkilileri fuara hazırlık aşamasında firmalara yönelik desteklerde bulunarak daha hazırlıklı gelmelerini sağlayacaklarını belirtti. İletişime ve bilgi aktarımına daha önem vereceklerini ifade etti.

Toplantı, fuarı çok daha iyi noktalara taşımak için işbirliği yapma kararı ve bir sonraki fuarın en az iki katı büyüklükle gerçekleşeceğine olan inançla sona erdi.

 

resim1 resim2 resim4 resim5 resim6 resim7

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

emre çelik emre çelik
x

Check Also

Güncellenen Asansör Standartları

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile ASO 2. ve 3. OSB METES arasında imzalanan İşbirliği Protokolü kapsamında kuruluşumuzca hazırlanan Asansör Bakım ve Onarımcısı (Seviye 3 v e 4) ile Asansör Montajcısı (Seviye 3 ve 4) meslek standartları MYK Kanunu ve mevzuat gereği en geç (5) yılda bir yeniden değerlendirilmesi gerektiğinden MYK tarafından verilen yetkilendirme doğrultusunda; Mesleği icra eden konusunda deneyimli, yeterli “bilgi, beceri ve yetkinliğe” sahip usta/teknisyen ile yönetici pozisyonunda görev yapan deneyimli personelden oluşan çalışma gruplarının etkin katılımıyla gerçekleştirilen bir dizi çalıştay ile güncellenmiş bulunmaktadır. Sektör temsilcilerinin değerli görüş ve önerileri ASO 2. Ve 3. OSB METES tarafından incelenerek değerlendirilecek, nihai taslak görüş değerlendirme ...